Audyt bezpieczeństwa danych osobowych

Niezbędny wstęp do stworzenia skutecznej polityki bezpieczeństwa danych osobowych.

Jeżeli nie wiesz, gdzie w Twojej firmie są dane osobowe, nie możesz wiedzieć, kto ma do nich dostęp, ani w żaden sposób zadbać o ich bezpieczeństwo. Dlatego każdy audyt bezpieczeństwa danych osobowych, jaki przeprowadzamy zaczyna się od zidentyfikowania wszystkich zbiorów danych, które Twoja organizacja już stworzyła – od dokumentów, przez e-maile i bazy danych, aż po nagrania z monitoringu. Ustalamy, w jakim celu gromadzisz każdy rodzaj danych, które z nich są poufne, które należą do kategorii danych wrażliwych, a które zbędne i powinny zostać usunięte.   Następnie przychodzi pora na mapowanie procesów i znalezienie słabych punktów w procesie zarządzania danymi osobowymi. Ten etap obejmuje także analizę bezpieczeństwa systemów informatycznych.   Na koniec, otrzymujesz raport zawierający opis stanu faktycznego oraz rekomendacje zmian, które pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa danych osobowych i zapewnienie pełnej zgodności firmy z przepisami.

Dlaczego warto zdecydować się na audyt bezpieczeństwa danych osobowych?

Żeby:

  • wykryć ewentualne nieprawidłowości w polityce bezpieczeństwa,
  • wiedzieć, jakie zmiany należy wprowadzić, by w pełni wywiązać się z obowiązków, wymaganych przez RODO i inne przepisy, regulujące bezpieczeństwo danych osobowych,
  • mieć pewność, że nie poniesiesz odpowiedzialności karnej w razie kontroli z Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO).

Dlaczego możesz zaufać Data Protection?

Firmę Data Protection założyliśmy w 2017 roku, jednak wiedzę w kwestii bezpieczeństwa danych osobowych, doświadczenie we wdrożeniach skomplikowanych rozwiązań informatycznych, strategii biznesowych i zarządzaniu spółkami informatycznymi zdobywaliśmy już 20 lat przed jej powstaniem.

Jak to działa?

  • Skontaktuj się z nami. Wspólnie ustalimy, jakim wyzwaniom musisz stawić czoła i jakiego rodzaju wsparcia potrzebujesz. 
  • Przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.
  • Pomożemy Ci w stworzeniu i wdrożeniu polityki bezpieczeństwa, w ustalonym zakresie.

Czy Data Protection jest dla mnie?

Tak, jeżeli:

  • Twoja firma przetwarza dane wrażliwe i szczególnie zależy ci na niezawodnych, dopasowanych do Twoich potrzeb rozwiązaniach, 
  • chciałbyś, żeby Twoja polityka bezpieczeństwa, realnie poprawiła bezpieczeństwo danych w Twojej firmie, 
  • uważasz, że warto być firmą godną zaufania, która szanuje powierzone sobie dane, nawet jeżeli zwrot z tej inwestycji trudno zmierzyć i sprowadza się do poprawy wizerunku Twojej marki.

Skontaktuj się z nami!

Otrzymaj wsparcie w wypełnieniu obowiązków związanych z ochroną danych osobowych na miarę Twoich potrzeb.

Poproś o ofertę