Branża medyczna

Pracujesz w branży medycznej? Zastanawiasz się, jak zapewnić bezpieczeństwo wrażliwym danym osobowym pacjentów? Jakie procedury trzeba wdrożyć? Co zrobić, żeby personel ich przestrzegał? I jak sprawić, by robił to z przekonaniem? Jeżeli stawiasz sobie takie pytania, możemy pomóc.   
Jak wiesz, branża medyczna różni się od innych. Wystarczy powiedzieć, że firmy z żadnej innej branży nie przetwarzają takiej ilości, tak wrażliwych danych. Danych, których ewentualny wyciek mógłby zmienić życie wielu ludzi. Administratorzy takich danych, czyli właściciele firm, ich członkowie zarządu czy menedżerowie muszą stawić czoła większym wyzwaniom niż właściciele czy kierownicy w firmach z innych branż.    
Muszą wywiązać się z obowiązków, jakie nakłada na nich nie tylko RODO, ale także Ustawa o Prawach Pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, Rozporządzenie Ministra Zdrowia o dokumentacji medycznej czy Ustawa o systemach informatycznych w służbie zdrowia. Muszą mieć pewność, że w firmie wdrożono szczegółowe procedury obsługi klientów, że personel je zna, rozumie i ich przestrzega.     
Te wszystkie wyzwania powodują, że przy tworzeniu polityki bezpieczeństwa warto skorzystać ze wsparcia firmy, która specjalizuje się w zapewnianiu bezpieczeństwa danych osobowych, takiej jak Data Protection.

Co obejmuje nasze wsparcie?

Pomożemy Ci w spełnieniu wszystkich obowiązków, jakie ciążą na Tobie w związku z RODO i innymi ustawami i rozporządzeniami, które regulują kwestie bezpieczeństwa danych w firmach medycznych. Przeprowadzimy audyt bezpieczeństwa danych, zaproponujemy politykę bezpieczeństwa i wdrożymy stosowne procedury. W razie potrzeby przeprowadzimy także szkolenia i przejmiemy obowiązki inspektora ochrony danych osobowych.     
Możemy udzielić Twojej firmie kompleksowego wsparcia w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa danych lub wykonać wybraną przez Ciebie usługę. 

Jak skorzystasz, dzięki współpracy z nami?

  • Zyskasz pewność, że twoje systemy informatyczne są bezpieczne, a Twoja polityka bezpieczeństwa zgodna z prawem.
  • Zabezpieczysz się przed roszczeniami, jakie mogłyby być następstwem wycieku danych.
  • Będziesz mieć pewność, że dobrze wywiązujesz się ze swoich obowiązków.

Skontaktuj się z nami!

Otrzymaj wsparcie w wypełnieniu obowiązków związanych z ochroną danych osobowych na miarę Twoich potrzeb.

Poproś o ofertę